Yeni İskoç Tasarımı - SEA DEFENSE KOLEKSİYONU

Genç tasarımcı Andy Murray’ın SEA DEFENCE KOLEKSİYONU, tasarımcıya 2009 D&AD ürün tasarım/mobilya kategorisinde Oscar Ödülü kazandırdı.

Bu büyük ödüle layık görülen Andy Murray’ın 23 yaşında olduğu gerçeği gözden kaçırılmamalı. Genç tasarımcı, Glasgow’da doğdu ve Edinburgh Napier Üniversitesi’nde Ürün Tasarımı Bölümü’nü okudu. 2009 yılında D&AD yarışımasına SEA DEFENSE sehpa ve rafı ile başvurduğunda diğer 75.000 yarışmacıya karşı nasıl üstün geleceği konusunda en ufak bir fikri yoktu. SEA DEFENSE KOLEKSİYONU, o kadar muazzam bir etki bıraktı ki, yalnızca D&AD ödülünü almakla kalmamış bunun yanı sıra diğer tasarımları da 2010 %100 Design London Ödülü’ne layık görülmüş ve doğrudan satışta faaliyet göstermişlerdir. Eserleri konusunda bu derece güç, azim ve sorumluluk üstlenen bir tasarımcı, gerçekten çok etkileyici!

SEA DEFENSE KOLEKSİYONU, çeşitli ahşaplardan yapılmış sehpa, raf, tabure ve bir okuma lambasından oluşmaktadır. Bu parçalar, online satış aracılığıyla kolayca temin edilebilmektedir. Bütün bu ürünler, İskoçya’da yerel ahşaplardan ve özel bir teknikle üretilmiştir. Koleksiyonun ismi, İskoçya kıyılarından gelmektedir. Kullanılan malzemeler ve biçimi ile modern ve geleneksel tarzlar birleştirilmiştir. Oldukça sıradışı ve zarif parçalardan oluşan bu koleksiyona, 10 üzerinden 10 puan veriyoruz.

SEA DEFENCE Sehpa (Yükseklik 45cm, Uzunluk 110cm, Kalınlık 45cm)

Birbirine eşit olmayan dört element, rafa dinamik bir hava katmaktadır.

Okuma lambası, (Yükseklik 35cm) modern bir teknikle oluşturulmuştur.

Ayaklı lamba: Yükseklik 180cm

SEA DEFENSE Tabure, sehpa olarak kullanılabilmektedir. (Yükseklik 40cm, kalınlık 30cm)

Kaynak: Andy Murray

2 Responses to “Yeni İskoç Tasarımı - SEA DEFENSE KOLEKSİYONU”

 1. mina bouyé

  hello.
  is it possible to buy the :Ayaklı lamba: Yükseklik 180cm
  How much is the Lamp?

  m.b.

  Antworten

Leave a Reply

 • (will not be published)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>